Jak zkrotit Kousťáka

Už je tady zase září a naše děti se chtě nechtě vracejí zpátky do školních lavic. Čeká na ně spousta zajímavostí, kamarádů, novinek a dobrodružství. Ale také pár věcí z toho méně příjemného soudku. Jako jsou třeba domácí úkoly, nečekané testy a Kazihadři. Čtete správně. Kazihadři na nás nečíhají pouze když se bavíme a nedáváme pozor. Byl by omyl myslet si, že se schovávají pouze v trávě a bahně. Opak je pravdou. Zákeřně vyčkávají na svou příležitost, až se stane nějaká barevná nehoda.

Takový druh neštěstí vždy čeká na někoho, kdo neopatrně píše s plnícím perem, nebo příliš vášnivě barví. Na takové čeká Kousťák. Kazihadr, který se, černomodrý jako tuš, vpije do každého oblečení. Zanechává po svém řádění inkoustové fleky, které se rozlézají, dokud zcela nevyschnou. Že se vaše dítko zrovna potýkalo s Kousťákem poznáte snadno, vypadá totiž jako poloviční šmoula. To zas tak nevadí, inkoust z kůže jde docela pěkně mýdlem, ale u obarveného oblečení, to je jiná liga. Nebojte, nenecháme vás v tom. Jen se držte našich rad.

Hned mu zkysne úsměv

Namočte houbičku do citronové šťávy a pořádně ji vetřete na místo zasažené modrou zkázou. Ihned po kyselé kůře dáváme oblečení klasicky vyprat do pračky. Jednoduché a rychlé. Ale nemusí pomoci vždy.

Tento Kousťák už nikoho lakovat nebude

Zbavovali jste se někdy inkoustové skvrny pomocí laku na vlasy? Zkuste to. Pod flek dáte papírový kapesník a na modré místo nastříkáte klasický lak na vlasy. Docela snadno barvu rozpustí a ta se vsaje do kapesníku. Druhým kapesníkem opatrně stírejte a přidávejte lak na vlasy, dokud skvrna nezmizí. Do pračky oblečení dejte jen na vyčištění od laku. Jinak by mělo být čisté. Ta dá!

 

Pomohli naše rady? Doufáme, že jo! Každopádně vždy při výběru oblečení myslete na to, že kvalitní textil je jednodušší na údržbu. Podívejte se do našeho obchodu, všechno oblečení zkoušíme při psaní diktátů plnícím perem a bez pijáku.

ZPĚT NA VÝPIS ČLÁNKŮ

CO BY VÁS JEŠTĚ MOHLO ZAJÍMAT